Bezpieczne opalanie


Zasady bezpiecznego korzystania z solarium
Jak bezpiecznie korzystać z solarium?
1. Czas opalania w solarium zależy od typu i rodzaju lamp oraz naszego fototypu i stopnia zbrązowienia skóry. Osoby o fototypie I (skóra bardzo jasna i wrażliwa) nie powinny się opalać.
2. Minimalny odstęp czasu pomiędzy seansami opalania w solarium powinien wynosić 48 godzin. W czasie roku maksymalna ilość seansów opalania w solarium nie powinna przekraczać 60, z uwzględnieniem przerwy pomiędzy następnymi sesjami.
3. Podczas opalania należy bezwzględnie zakładać okulary ochronne. Opalanie w solarium bez okularów ochronnych może prowadzić do uszkodzenia soczewki i rogówki oka.
4. Przed każdym seansem sprawdź, czy solarium zostało przygotowane, tj. dokładnie umyte i zdezynfekowane.
5. Zabronione jest korzystanie z solarium w momencie, gdy jest ono niesprawne, ma uszkodzone filtry lamp halogenowych lub w ogóle nie ma filtrów.
6. Niewskazane jest korzystanie z solarium w momencie, gdy tego samego dnia wystawialiśmy naszą skórę na ekspozycję słoneczną.
7. Przed opalaniem musimy zadbać, aby nasza skóra była czysta, pozbawiona kosmetyków – kremów, perfum, dezodorantów. Mogą one zwiększyć wrażliwość skóry na światło. Należy także całkowicie usunąć makijaż.
8. Do opalania w solarium należy używać profesjonalnych kosmetyków.
9. Przed opalaniem należy zdjąć biżuterię.
10. Osoby przed ukończeniem 16 roku życia mogą opalać się tylko za zgodą rodziców lub opiekunów prawnych.
11. Jeżeli w trakcie seansu odczuwasz dyskomfort, swędzenie, pieczenie, nadmierne zaczerwienienie skóry, przerwij opalanie i skonsultuj się z lekarzem.

Przeciwwskazania do opalania
1. Bardzo liczne znamiona barwnikowe, skłonność do przebarwień skóry.
2. Alergia na promieniowanie UV.
3. Nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia.
4. Choroby tarczycy.
5. Trądzik różowaty oraz skłonność do rozszerzonych naczynek.
6. Doznane oparzenia słoneczne, występowanie raka skóry w rodzinie, rak skóry.
7. Przyjmowanie niektórych leków, w tym hormonalnych, nasercowych, sulfonamidów, antybiotyków, przeciwbólowych.
8. Stosowanie kuracji ziołowych. Podczas opalania szczególnie nie wolno stosować preparatów z dziurawcem.
9. Spożycie alkoholu.
10. Ciąża – opalanie kobiet w ciąży tylko po konsultacji z lekarzem.
11. Niedawno przebyte zabiegi operacyjne (świeże blizny), zabiegi kosmetyczne polegające na złuszczaniu skóry, zabiegi laserowe, zabiegi makijażu permanentnego.
12. Korzystanie z kosmetyków innych niż profesjonalne kosmetyki do opalania w solarium.

Nowa Norma Europejska
Pytania i odpowiedzi

Q: Dlaczego nowa norma została wprowadzona?
A: Nowa norma, a właściwie zmiana dyrektywy niskociśnieniowej LVD do normy zharmonizowanej EN 60335-2-27 do dyrektywy niskonapięciowej LVD 2006/95/WE reguluje maksymalną emisję promieniowania rumieniotwórczego w lampach solaryjnych. Rumień zawarty w zakresie 250-400 nm, nie może przekraczać 0,3W/m kwadratowy i równy jest rumieniowi Słońca o 12.00 w południe na równiku, przy bezchmurnym niebie, na wysokości 0 m n.p.m.

Założeniem nowej normy jest doprowadzenie do stanu, w którym solarium - urządzenie opalające nie ma powodować podrażnień skóry i poparzeń - większych - niż dzieje się to w naturalnych (po części skrajnych) warunkach na naszej planecie np podczas niekontrolowanego opalania na plaży !

Q: Od kiedy nowa norma obowiązuje?
A: Norma została wprowadzona jako zalecenie już w 1997 roku. Z dniem 01.10.2008 roku została przyjęta jako rozporządzenie i po okresie przejściowym - pół roku, weszła w życie z dniem 01.04.2009 roku na terenie wszystkich krajów członkowskich UE dla nowych urządzeń opalających.

Zatem jest to prawo obowiązujące także Polsce pomimo, iż sam tekst dyrektywy nie został przetłumaczony przez rząd na język polski.

Q: Dlaczego akurat lampa Point.3?
A: Lampa Point.3 jest całkowitą nowością na rynku solaryjnym. Jej konstrukcja powstała na bazie sprawdzonychoraz bardzo dobrze znanych lamp Flame SolGlass. Zastosowanie najnowszych nowinek technicznych największego producenta lamp solaryjnych na świecie daje pewność, co do jakości lamp Point.3 i w efekcie zadowolenia jej użytkowników, którzy uzyskują bardzo dobre efekty opalania za sprawą lampy o mocy 0,3 W/m ², gdyż Point.3 jest lampą wykonaną w nowej normie europejskiej.

Wieloletnie doświadczenie potwierdzone w niezawodności lamp New Technology pozwala nam jednoznacznie stwierdzić, że technologia SolGlass w połączeniu z ograniczeniem emisji promieniowania do poziomu 0,3 W/m ² przyniosła dużo lepsze rezultaty niż standardowe i powielane od wielu lat konstrukcje na szkle OpenGlass. Aby przekonać się o wyższości lampy Point.3 nad pozostałymi wystarczy jeden kilkunastominutowy seans, dający szybki i trwały efekt naturalnej opalenizny!

Q: Co powoduje nowa norma ?
A: Nowa norma obniża maksymalną moc premioniowania UV, które jest emitowane przez lampy. W nowej normie maksymalna moc promieniowania lamp wynosi 0,3 W/m ² stąd lampy o współczynnikach UVB/UVA na poziomie np 2,0 2,4 2,8 nie mogą być stosowane.

Studio SunLife

tel. 71 364 50 90 | 782 282 855 (UL.Walbrzyska 24, 52-314 Wroclaw)

Nic nie czyni kobiety piękniejszą,
niż wiara we własną urodę